BASINDA BİZ

AKAMDER'DEN BİR İLK: İLK BARETİM İLK YELEĞİM PROJESİ

AKAMDER'DEN BİR İLK: İLK BARETİM İLK YELEОİM PROJESİ

Çukurova Üniversitesi ile AKAMDER' in birlikte organize ettikleri, ldquo;İlk Baretim-İlk Yeleğim rdquo; projesi kapsamında Çukurova Üniversitesi Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği Fakültesi 1. sınıf öğrencileri ilk baret ve yeleğini giydi.

Çukurova Üniversitesi Akif Kansu Toplantı Salonu'nda düzenlenen etkinliğe ADANA VALİSİ Mahmut DEMİRTAŞ, Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali YELDAN, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.Mustafa KİBAR, Doğa Koruma ve Milli Parklar 7. Bölge Müdürü Hasan TERZİOОLU, AKAMDER Başkanı Mustafa KARSLIOОLU, ADASO Başkanı Zeki KIVANÇ, ALTEK Yapı Market sahibi Ömer TEKDEMİR, kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Çukurova Üniversitesi dekanlar, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

AKAMDER Başkanı Mustafa KARSLIOОLU açılış konuşmasında ldquo;AKAMDER'' olarak sosyal sorumluluk düsturumuza binaen sektörümüzün geleceği olan kardeşlerimizi teşvik, güven ve gelecek açısından yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyoruz. Bu ilk Baret ve Yelek etkinliğimiz geleneksel olarak sürdüreceğiz. Bunun için protokol imzalayacağız. Mimar ve Mühendis kardeşlerimize başarılar diliyor ve AKAMDER olarak her konuda yanında olacağımızın altını çiziyoruz. Projemize destek olan ALTEK e Ömer TEKDEMİR ise teşekkür ediyoruz. rdquo; Dedi.

ALTEK Yapı Market sahibi Ömer TEKDEMİR ise ldquo;Bu anlamlı etkinliğe katkı sağlamamıza ve Vali Mahmut DEMİRTAŞ, etkinlikte yaptığı konuşmada Çukurova Üniversitesi ile AKAMDER' in birlikte organize ettikleri, ldquo;İlk Baretim-İlk Yeleğim rdquo; etkinliğinde olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, İnşaat sektörü, Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörlerinden biri olduğunu hatırlatan Vali DEMİRTAŞ, ldquo;Özellikle 2001 krizi ile birlikte yurtdışına açılan Türk müteahhitlik firmaları, dünyada önemli bir konuma yükselerek Çin'den sonra ikinci sırayı almıştır. Yapı sektörü, yaklaşık 200 sektörü doğrudan veya dolaylı olarak etkilemektedir. Bu sebeple ülkemizin ve şehrimizin ekonomik büyümesinde, istihdama katkı noktasında büyük bir rol oynamaktadır rdquo; dedi.

Çukurova Üniversitesi Rektörü Mustafa KİBAR ise ldquo;AKAMDER'in hassasiyetinden dolayı memnuniyetini dile getirerek bölüm başkanları Prof. Dr. İsmail Hakki ÇAОATAY ve Prof. Dr. Duygu SABAN'a katkıları için teşekkür rdquo; etti.

Konuşmaların arkasından; Vali DEMİRTAŞ, ve konuklar hem baret yelek giydiler hemde Çukurova Üniversitesi Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği Fakülteleri 1. sınıf öğrencilerine baret ve yeleğini giydirdi.

Etkinlik Çukurova Üniversitesi ile AKAMDER 'in bu yıl ilk kez düzenledikleri ldquo;İlk Baretim-İlk Yeleğim rdquo; Projesi'ni geleneksel hale getirmek için AKAMDER Başkanı Mustafa Karslıoğlu, Prof. Dr. İsmail Hakkı ÇAОATAY ve Prof.Dr. Duygu SABAN tarafından imzalanan protokol ile son buldu.

sile olan AKAMDER'e teşekkür ederek desteklerinin süreceğini ldquo; ifade etti.