BASINDA BİZ

AKAMDER AFRİN SINIRINDA

AKAMDER AFRİN SINIRINDA

AKAMDER sivil mutabakat duyarlılığıyla ldquo;Zeytin Dalı Harek acirc;tı rdquo;na destek amacıyla sınırın sıfır noktasında kahraman ordumuza manevi destek verdi.

Adana Kamu Müteahhitleri (AKAMDER) Ulusal güvenliğin korunması amacıyla silahlı kuvvetlerimiz icra ettiği lsquo;Zeytin Dalı Harek acirc;tına' destek amacıyla sınırda Mehmetçiğimizin arkasında olduklarını ve bu harek acirc;ta maddi ve manevi katkıya hazır olduklarını açıkladılar.

AKAMDER Başkanı Mustafa Karslıoğlu ldquo;Zeytin Dalı Harekatı'na destek vermek üzere geldiklerini rdquo; söyledi.

Karslıoğlu Ulusal ve Dış basına yaptığı açıklamada ldquo;Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile muhalefet partilerinin desteği ve toplumsal mutabakat ile askeri harek acirc;t kararı almış ve Türk Silahlı Kuvvetleri 20 Ocak 2018 tarihinde Afrin' e 'Zeytin Dalı Harekatı'nı başlatmıştır. Bu harek acirc;t kuşkusuz terör örgütlerinin bölge halkına ve Türkiye Cumhuriyeti'ne yönelik açık birer tehdit olmasından dolayı icra edilmektedir. Bu harek acirc;ttaki amaç da Türkiye'nin sınırlarında oluşturulmak istenen terör koridorunu bertaraf etmek, bölge halkı üzerindeki terör örgütlerinin baskısına nihai olarak son vermek ve bölgede huzurun yeniden tesis edilmesini sağlamaktır. rdquo; Dedi.

Açıklamasında AKAMDER Başkanı Mustafa Karslıoğlu " Afrin Zeytin Dalı harek acirc;tı ülkemiz ve bölge ülkeleri için tehdit oluşturan terör örgütünü ortadan kaldırmak için atılmış bir adımdır. Bölgeyi terör örgütlerinden temizleyerek huzur, güven ve barış ortamını yeniden tesis etmek amacıyla Afrin'de sınır ötesi harek acirc;t devam etmektedir. Bizler ulusal güvenliğimizi korumak amacıyla devletimizin aldığı bu kararın arkasındayız ve destekliyoruz. Masum insanları katleden ve ülkemizin güvenliğine açık tehdit oluşturan terör guruplarına karşı sessiz kalmamız beklenemez. Türkiye terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı en güçlü şekilde vermekte ve vermeye de devam edecektir. Bu bölgede yaşayanlar bizim komşumuzdur, kardeşimizdir aynı medeniyetin kültürün inancın mensupları olan bizler arasındaki kardeşlik ve komşuluk hukukunu kimse yok edemez. Askerimizin moralini bozacak onu cephede güçsüz düşürecek provokasyonları şiddetle kınıyor kahraman ordumuzun bu mücadeleden zaferle çıkacağına inanıyoruz. Adana Kamu Müteahhitleri olarak dualarımız ve bütün gönlümüzle devletimizin ve kahraman Askerlerimizin yanındayız. Allah yar ve yardımcıları olsun." Amacı huzur, barış ve güvenlik olan bu operasyona Adana Kamu Müteahhitleri (AKAMDER) olarak her türlü destek olacağımız, Kamuoyuna saygıyla duyurulur rdquo; diye konuştu.

Sınır bölgesinde harekatı yakından takip eden Ulusal ve Dış basın yetkilileri AKAMDER grubundan etkilendiklerini ilgileriyle yansıttılar. Bu meyanda Başkan Karslıoğlu Ulusal basın Habertürk, TRT Haber, Anadolu Ajansı, A Haber, İhlas Haber Ajansı ve Dış basından CNN, CNBC-e, Voice of America News'e röportajlarında harek acirc;tın gerekliliği ve devletimizin kararlılığına vurgu yaparak Millet olarak bu kararın arkasında olduklarını ifade etti.