BASINDA BİZ

KARSLIOĞLU; 'MÜTEAHHİTLER ZOR BİR SÜREÇ YAŞIYOR'

KARSLIOОLU; 'MÜTEAHHİTLER ZOR BİR SÜREÇ YAŞIYOR'

AKAMDER' in geleneksel kahvaltılı toplantısında çok önemli adımlar atıldı. Vergi ve Sigorta konularında üyeler bilgilendirildi.

AKAMDER (Adana Kamu Müteahhitleri) BOZYEL SİGORTA nın sponsorluğunda gerçekleştirilen toplantıda yine çok önem arz eden konularda üyeleriyle bir araya geldi.

ldquo;FİNANSAL YÖNETİM VE VERGİ SİSTEM EОİTİMİ rdquo;

Oldukça verimli geçen Toplantının protokol konuğu

Adana Vergi dairesi Başkanı Ahmet Tunalı ve Vergi Dairesi grup başkanları Kamil Kurt, Ömer Kılıç lsquo;tı. Adana Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı ve ekibi Kamu Müteahhitlerinin Vergi sorunlarıyla alakalı bilgilendirme yaparak çözüm noktasında müteahhitlerin yanı sıra tüm mükelleflerinin yanında ve yardımcı olmaya hazır olduklarını vurguladı. Çukurova Kalkınma Ajansı, Mersin Üniversitesi ve AKAMDER in katkılarıyla gerçekleştirilen, ldquo;Finansal Yönetim ve Vergi sistem eğitimi rdquo; konusundaki eğitime iştirak eden katılımcılara sertifikaları verilerek devam eden toplantıda üyeler ve Vergi ile alakalı sorular cevaplandırıldı.

REFORM GİBİ BİR AVANTAJ; KEFALET SİGORTASI

Müteahhitler için adeta bir handikap olan teminat konusundaki soruna yeni Sigorta kanunun getirdiği yenilikleri sunumuyla son bulacak gibi görünüyor. Bu konuda görüşlerini açıklayan Bozyel Sigorta yetkilisi Bülent Güner açıklamasında ldquo;Artık reel sektör bir kamu ihalesine teminat verirken opsiyonları sadece banka teminat mektubu ile sınırlı olmayacak. Banka teminat mektubu yerine dilerlerse kefalet sigortası da yaptırabilecek. Bu, özellikle bankadaki kredi limitini başka alanlara kullanmak isteyen firmalara büyük kolaylık sağlayacak rdquo; dedi. Ayrıca bu konunun müteahhitler için şans ve fırsat olduğunu belirtti.

#bozyelsigorta

#akamder

#işgüçvakti